Má fantazie je bohatá a tak mám potřebu své představy ventilovat ven prostřednictvím svých příběhů.
Ve stylu psaní se mám co učit, ale to nezlepším, pokud nebudu psát. Ať se vám zde líbí...

I won´t be alone-60.kapitola

18. ledna 2011 v 20:49 | admin |  I won´t be alone
IWBA maly
I WON´T BE ALONE - Povídka, která je opět založena pouze na mé fantazii. Hlavní roli v ní však tentokrát ztvárňuje Michael Jackson. Příběh je vyprávěn z jeho pohledu a je zaměřen více na něj jako člověka než jako hudebníka a skvělého tanečníka. Více o příběhu prozrazovat nechci, takže hezky čtěte :-)

... kapitolu najdete v celém článku...
V náruči jsem svírala plakajícího Michaela. Nebyl k utišení. Neměla jsem ponětí, co udělat dalšího. Vyzkoušela jsem už všechno - nakrmit, přebalit, povozit v kočárku, pohoupat, zpívat, vyprávět pohádky...ale on stále plakal.Byla jsem už bezradná...zoufalá a unavená. Tak moc unavená...
"Cítí z tebe to napětí Kate." řekla do místnosti vcházející Jessica. "Takhle to dál nejde." nastavila náruč, abych jí malého předala.
Sotva jsem to udělala, Michael se uklidnil. Jess ho houpala v náruči a zkoumavě mě pozorovala.
"Podívej se na sebe do zrcadla...jsi nezdravě hubená, pod očima máš fialové kruhy...tohle se mi nelíbí...Kate, nechceš mi už říct, co se stalo na té vaší procházce? Od té doby jsi uzavřená do sebe..."
Čekala. Chtěla jsem jí odpovědět, vždyť je to má nejlepší kamarádka a se vším mi tolik pomáhá. Ale já nevěděla, kde začít.
"Jess....já....Panebože..." chytila jsem se za hlavu, sesunula se k zemi a objala si kolena. Z očí mi opět začaly vytékat slzy. Proudem, neutišitelným proudem.
"Tak co se stalo?" řekla vyděšeně. "Mluv sakra..."
"Já mám pocit, že to nezvládnu...nemůžu se zbavit výčitek, že jsem si svou blbostí podělala život! A hlavně jemu..." hlavou jsem pokynula již ke spícímu miminku. "Nikdy si to neodpustím...Nedokážu s tím žít..."
"Kate, takhle nemluv slyšíš mě?!" zvedla mi násilím hlavu. "Udělala jsi chybu, ale on je tady, rozumíš? Je tu kvůli tobě a to znamená, že tě chce zpět! Tak se koukej sebrat a jdi za ním! Máš poslední šanci to napravit."
"Ne...nemám..."
"Jakto, že nemáš ?? Co to povídáš?"
"Na té procházce...dostal ze mě jméno našeho syna...Musí mu to být úplně jasný...proto se
v restauraci od té doby určitě už neukázal...Došlo mu jaká jsem...mrcha...že jsem mu zatajila, že má syna!!"
"Kate, já ti to ale říkala! Mělas mu to říct..."
"Já vím....jsem blbá...nepoučitelná...A teď už je pozdě..."
"Něco vymyslíme, uvidíš..."
"Já už nemám sílu...opravdu ne...Jediné, co mě drží při životě, je můj syn..."
"No ty ses dočista zbláznila!!!" Zakřičela. "Takové věci neříkej ani ze srandy!" zvedla mě ze země, hlava se mi motala vyčerpáním, sevřený žaludek stresem z budoucnosti se každou chvíli ozýval.
"Běž si lehnout Kate, odpočívej..." nabádala mne a rukou mi přejela po vlasech.
"Ale...co bude s malým...Musím se o něj postarat. Vždyť spím pořád!"
"Neboj se, u mě je v bezpečí, utíkej."


*******************


Slabé zaklepání na dveře mne donutilo vstát z postele. Vytrhlo mne z myšlenek na Kate...Stále jsem musel myslet na její bolestný pohled...
Doplížil jsem se ke dveřím a pomalu je otevřel. Na sobě jsem měl bílou napůl rozeplou košili a vlasy mi volně poletovaly kolem tváře. To co následovalo bylo pro mne jedno obrovské překvapení...
"Do..Dobrý den." vykoktal jsem.
"Dobrý den." usmála se "Bene" dodala jízlivě. V tu chvíli jsem si uvědomil, že nemám svou masku.
"To bude asi nějaký omyl ne?" snažil jsem se zachránit situaci. Marně.
"Ale no tak, pane Jacksone, potřebuji s Vámi mluvit. Můžu dál?"
"Ale jistě, promiňte."
Uhnul jsem stranou od dveří, aby mohla vejít.
"Jak jste se o mně dozvěděla slečno Jessico?"
"Ale no tak...jsme v malém městě...najít Vás bylo velmi jednoduché, když znám Vaše pravé jméno i to, pod kterým se zde vydáváte..."
"Budu na to příště pamatovat..."
Přestala si prohlížet můj pokoj a ladně se ke mně otočila "Proč tu jste?" šla rovnou k věci.
"Já....já...Dáte si něco k pití? Bude to asi na dlouho..."
"Dám si vodu, děkuju. A prosím pokračujte."
"Můžu se ještě na něco zeptat?...Kate taky ví, že Ben jsem já?" netrpělivě jsem čekal na odpověď.
"Ano, ví to...téměř od samého začátku...Vlastně nejdřív to tušila, ale já jí pořád přesvědčovala, že to není možné, ale pak uviděla nějakou kytičku ve vaší knize a podle té..."
"Poznala, že jsem to já..." dokončil jsem větu a bolestí zavřel oči.
"Ano..."
"Pak už celé to její chování chápu..."
"Jaké chování??!"
"Na té procházce..."
"Co se tam stalo? Kate je od té doby úplně mimo...."
"Je v pořádku?!" vyděsil jsem se..."Mám o ní strach.."
"Abych byla upřímná, moc ne...tohle všechno jí ničí!"
"Já vím....viděl jsem na ní, jak moc se trápí, a proto jsem už do restaurace nepřišel...Bylo to těžké rozhodnutí a to jsem ani netušil, že o mně ví...Proč mi sakra nic neřekla???!" rozčílil jsem se.
"A proč vy jste jí nic neřekl??!!! Místo toho se skováváte za maskou!!!"
"Ale tak to vůbec není!!!!"
"A jak to teda je?!"
"Já....viděl jsem záznam z kamery, jak stála u mě u Neverlandu za branou a pak se otočila a jen tak odešla....V tu chvíli jsem ucítil hroznou potřebu vědět, kde žije. Tak jsem se rozhodl sem odjet na pár dní. V masce a hlavně bez ochranky, abych nedělal rozruch. Ježe pak jsem jí náhodou potkal v té restauraci....A dál už to víte....Co jsem měl jako dělat?? Nemohl jsem jen tak sundat masku a říct: Ahoj Kate, to jsem já Michael a přijel jsem se na tebe podívat jak se ti daří!"
"Proč ne?"
"Protože i když mě velmi ranilo, že odešla, chtěl jsem respektovat její přání, abych ji nechal být..." při těch vzpomínkách jsem ucítil jak mi stéká velká slza po tváři.
"Ať je to jak chce, teď potřebuje Vaši pomoc a proto jsem tady..."
"Řekněte mi, proč je tak strašně nešťastná? Nedokážu myslet na nic jiného než na tu bolest, kterou jsem viděl v jejích očích..."
"Protože si uvědomila, jakou blbost udělala, když Vás opustila..."
"Tak proč se nevrátila...já pořád čekal...a stále čekám, že se vrátí..."
"Bojí se udělat ten první krok. Neví, že jsem tu, asi by mě zabila…Ale…jsem tady jako její nejlepší kamarádka a moc Vás prosím, udělejte něco....Já...nemůžu se dívat na to, jak se ničí. Mé rady neposlechla a já už nevím, co s ní...Když už né kvůli ní, tak alespoň kvůli vašemu synovi...Potřebuje vás oba..."
"Můj syn..." zašeptal jsem si pro sebe. "Proč mi o něm neřekla? Musela přece vědět, jak moc…jak moc jsem chtěl mít děti…a především s ní…." zamyslel jsem se nahlas.
"Já …. já musím za ní…Jestli veškeré to její trápení je jen kvůli mně…musí vědět, že jí stále miluju! A že je blázen, pokud si myslí, že se na ní za cokoli zlobím…vždyť to všechno bylo jen hloupé nedorozumění!!!"
"Jen jděte! Dejte to konečně všechno do pořádku…vždyť se oba jen nesmyslně trápíte!"
"Kde jí najdu??" zeptal jsem se spěšně.
"Když vyjdete z hotelu, dáte se doprava, půjdete pořád rovně. Nakonci ulice bude takový starý, napůl rozbořený dřevěný dům. U něj zahnete doleva a půjdete tou ulicí, dokud nenarazíte na dům číslo 274."
"Díky za všechno!"
"Počkejte!" zavolala a něco po mně hodila a já to pohotově chytil. Byl to svazek klíčů od domu.
"Díky!"
"Nemusel byste se také dozvonit, je tak vyčerpaná, že většinu času prospí…Jo! A ještě…kdyby se sháněla po malým…tak že jsem s ním šla na procházku!"
"Ale vy ho s sebou nemáte.."
"Ne, hlídá ho teď na chvíli moje máma…abych si s Vámi mohla v klidu promluvit."
"Držte mi palce…"
"Budu!! To se spolehněte! Už mám dost té její paličatosti a umíněnosti! Šlape si po štěstí a někdo to musí ukončit…"
"Doufám, že nezklamu…" zavřel jsem za sebou dveře do pokoje. A bylo mi jedno, jestli mě někdo pozná. Možná..nebo spíš určitě dostanu vyhubováno minimálně od Jaka, ale teď mi to bylo jedno…Potřeboval jsem znovu vidět úsměv na Katině tváři… 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MJLove MJLove | Web | 18. ledna 2011 v 21:43 | Reagovat

Konečně jsem se vrátila k této povídce a Pane Bože, takové šoky! je to velice nádherná povídka a já se nemůžu dočkat dalšího dílu. Děkuji, že tuto nádhernou povídku píšeš!

2 zuzy zuzy | Web | 18. ledna 2011 v 21:46 | Reagovat

Konečně někdo dostal rozum, ať žije Jessica !♥  Jak já se těším, až Michael Katy překvapí...   takhle se trápit.. a ta holka by to odnesla na zdraví....a co teprve malej...  rodina patří k sobě. Prosíííííím, nemuč mě dlouho... pořebuju další díleček... S.o.s.  ♥ ;-)

3 Laneey Laneey | E-mail | Web | 18. ledna 2011 v 22:54 | Reagovat

chudák kate :-| musí jí být děsně ...a já se jí vůbec nedivím , z velké části si za to může sama :-? ..malý potřebuje přece tátu :-) a michael ho bude zbožňovat :-) ...stejně jako jeho maminku.. ;-) ....jess je skvělá :-D suveréně šla za ním a zeptala se proč přijel :-D  heh :-D ...no jako ta poslední věta se mi ale nelíbí :-x doufám že se mu nic nestane :-?  :-| ...a sladce spočine v náručí své Kate :-P  :D

4 Talanka Talanka | Web | 19. ledna 2011 v 14:35 | Reagovat

Taky se mi moc nelíbí, že jde ven bez masky... Z toho ještě kouká průšvih (a jestli tam dojde bez jedinýho hysterickýho zařvání fanouška, tak mě naštveš :-D )

5 Lenka♫♪ Lenka♫♪ | 19. ledna 2011 v 16:43 | Reagovat

To byl krásný díl taky mi ukápla veliká slza jak Mikemu. Snad nebude Kate na Jesiku naštvaná a bude šťastná že Mike za ní přišel,prosím,prosím,prosím já potřebuju nutně vědět jak to dopadlo když se probudí a Mike ji určitě bude stát u postele bez masky a v polorozepnuté bílé košily téééééda vůbec nevím jak bych se zachovala já,kecám skočila bych mu okolo krku a už ho nepustila tak doufám,že si Kate vezme ze mě příklad!!!  :0)

6 Britanka Britanka | E-mail | Web | 19. ledna 2011 v 18:52 | Reagovat

Jůůů já se k tomu dostala až teď :D... konečně někdo zakročil :) Michaeli šup...

7 Ruzena Ruzena | E-mail | 19. ledna 2011 v 19:05 | Reagovat

NÁDHERA:). . . Taky by mě zajímalo, co bude dělat Kate až ho uvidí:), PROSÍM PROSÍM DALŠÍ DÍLEČEK. . . Píšeš úplně úžasně, druhá povídka kterou strašně miluji:))).

8 Admin Admin | 20. ledna 2011 v 7:41 | Reagovat

Holky strašně moc vám děkuju, mám radost, že mám tolik čtenářek :-)

9 amonikam amonikam | 2. prosince 2012 v 20:39 | Reagovat

Jasicca kouzelnice jedna :-§) ta je vždy tam, kde je potřeba :-) je to anděl, nebt ní, tak ti dva truhlíci si nikdy pořádně nepromluví a Mike konečně ví, že je to jeho syn..tak uvidíme jak bude Kate reagovat až spatří Mika :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama